Jak sprawdzić numer telefonu

Od razu zaniechajmy przepatrywania ksiąg z numerami, gdyż te pisma już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Lepiej postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy już specjalne portale internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy koniecznie na taką stronę i następnie wklepmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie tylko przez swoich twórców, ale również przez zwykłych internautów. Oni oceniają numery telefonów, określają, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy są one bezpieczne. My również możemy publikować komentarze o nietypowych numerach, by w pewnym sensie uprościć życie innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być posiadaczem danego numeru, więc powinniśmy tylko wziąć informacje z tych witryn. Róbmy tak zawsze, gdy będziemy się wahać, czy możemy spokojnie odbierać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Jaki to numer

Choćby nawet nasza książka z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, którzy przebywają w naszej okolicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu pojawia się nieznana kombinacja liczb.

Zwykle w takich chwilach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba może być jego posiadaczem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na komisariat, skoro przecież nie każde dziwne połączenia tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej paczki przyjaciół, który po prostu kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił swojego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do sieci, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki albo od razu zrobić użytek z witryny, która zajmuje się badaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący zablokować telefon kolegi, który chce naszej pomocy.

czyj numer dzwonił

Telefony komórkowe zaistniały na świecie już mnóstwo miesięcy wstecz, a i tak wciąż są najpopularniejszymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich niemalże bez przerwy, by porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać do nich wiadomość albo usłyszeć czyiś ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe komórki mogą być czasami pewnym zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią również bandyci i wyłudzacze. Oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak można w miarę szybko rozpoznać.

Oczywiście najprościej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednak często tego typu czyn nie jest za bardzo pożyteczny. Jeśli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba więc wklepać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć później na różne portale, by odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalne witryny internetowe, jakie skupiają w sobie niemalże wszystkie dziwne numery, piszą o nich i stawiają im noty. Internauta powinien z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie napisać opinię o wybranym numerze. A jeżeli nawet taka strona nie pomoże jakiejś osobie, a ją wciąż będą nękać głuche telefony, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W pewnych sytuacjach na pewno warto tak zrobić, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe nieznanego rozmówcy. Głuche telefony nigdy nie mogą być w końcu czymś przyjemnym, więc warto z nimi walczyć.

W obecnych latach niemalże wszystko można już bez problemu załatwić (np. wykorzystując telephone number). Nawet pozornie obce numery można szybko rozpoznać, by ocenić, czy są one na pewno bezpieczne. W takim celu należy odwiedzić specjalną stronę wirtualną, zadzwonić pod nieznany numer albo nawiązać kontakt z policją.